Yönetim kurulu belli oldu

İstanbul Kastamonu Gençlik ve Spor Kulübü, Kastamonu Eğitim Kültür ve Spor Merkezi’nde gerçekleştirilen olağan genel kurul toplantısıyla kulübün yeni yönetimini açıkladı.

Gençliğin ve sporun merkezi olması hususunda bir üs haline getirilen Kastamonu Eğitim Kültür ve Spor Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda AK Parti Fatih İlçe Başkanı Orhan Narin, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Sümeyye Esenyel, CHP Bahçelievler eski ilçe başkanı Mehmet Ali Özkan, Esenler Belediye Başkanı Başdanışmanı Mehmet Kaya, Kastamonu eski il sağlık müdürü Yusuf Öztürk, KASDER eski genel başkanı Orhan Gümüş, KASDER Fatih Şube Başkanı Kemal Kebapçı, yönetim kurulu üyeleri ve davetliler katıldı.

“Daha da ileri hedeflere ulaşacağımızdan kuşkum yok”

İstanbul Kastamonu Gençlik ve Spor Kulübü eski başkanı Emrah Gür bir futbol kulübünün çatısı altında İlker Dilek’le buluştuğunu belirterek, “Ben futbolla, bir kulüple İlker Dilek sayesinde bir araya geldim. Kendisinin de yardımlarıyla bugünlere kadar uzun bir süre hizmet etme fırsatı buldum. Bugün inanıyorum ki İlker kardeşimin çabaları ve emekleriyle, bugün gelinen noktadan daha da ilerisine ulaşabileceğimizden hiçbir kuşkum bulunmamakta” ifadelerini kullandı.

“Spor bir yürek işi, futbol bir sevdadır”

Kulübün yeni başkanı İlker Dilek yaptığı konuşmada “Spor bir yürek işi, futbol bir sevdadır. Biz yüreğimizi, sevdamızla birleştirip bir yolculuğa çıktık. Bu yolculuğun adını da İstanbul Kastamonu Gençlik ve Spor Kulübü koyduk. İstedik ki, bizim yüreğimizi, sevdamızı hissettirebildiğimiz herkesle aynı heyecanı duyalım, gençlik ve spor aracılığıyla gençlerimizin geleceğine elimizden geldiği kadar ışık tutalım, yol gösterelim. Bu dayanışmanın ortaya çıkaracağı enerjiyle hep birlikte mutlu olalım” dedi.

“Türkiye’de gençlik faaliyetlerinin nasıl olması gerektiğini göstereceğiz”

Başkan İlker Dilek, “Bizler yönetim tarzıyla, duruşuyla, söylemleri ve icraatlarıyla, ürettiği projelerle farkındalık oluşturmak ve gerçek anlamda gençliğe spor yoluyla hizmet etmeye gayret gösteren bir oluşumuz. Ve inanıyorum ki en kısa sürede gençliğe yönelik hayata geçireceğimiz projelerle önce Fatih İlçemizde sonra İstanbul genelinde ve sonunda da tüm Türkiye genelinde bir Gençlik ve Spor kulübünün nasıl hizmet etmesi gerektiğinin en büyük örneği olacağına inancımız tamdır” ifade etti.

“Bizim tarzımız şeffaf yönetim”

İlker Dilek, “Bizler yapmış olduğumuz tüm icraatlarımızı ortak akılla, istişarelerle belirleyip her şeyden önce şeffaf bir yönetim tarzıyla gerçekleştiriyoruz. Bizlerin tek hedefi, tek amacı var; Kastamonu ismi altında Türk gençliğine ve Türk sporuna hizmet etmek. Bizim en büyük mutluluğumuz değerlerine sahip çıkan, vatanını, milletini seven, dini ve milli hassasiyetlere özen gösteren sportmen bir gençlik yetiştirmek olacaktır. Bizim asıl amacımız budur” ifadelerini kullandı.

“Lütfen icraatlerimizi takip edin ve bizleri denetleyin”

Fatih Belediyesi eski belediye başkanı Sayın Mustafa Demir’in katkılarıyla kulübümüze tahsis edilen Kastamonu Eğitim Kültür ve Spor Merkezi’nin gençliğe yönelik projelerin üretileceği ve bu projelerin hayata geçirileceği önemli bir merkez haline geleceğini dile getiren Dilek, “Burası sadece kulübümüzün ve burayı birlikte kullandığımız KASDER Fatih şubemizin değil, İstanbul’daki bütün gençlerimizin ve hemşerilerimizin yararlanacağı bir merkez olacaktır. Burada Fatih Belediyemizle gençlik ve spor alanında gençliğimize yön veren düşünceler ve fikirler ortaya çıkartacak ve Kastamonu Eğitim Kültür Spor Merkezi gençlik ve spor projelerinin yürütüleceği bir merkez olacaktır. Burası gençliğe yön veren bir düşünce merkezi konumuna gelecektir. Sizlerden ise istirhamımız, bu merkezin aslına ve misyonuna uygun bir şekilde faaliyetlerde kullanılıp kullanılmadığını denetlemenizdir” dedi.

CHP eski Bahçelievler ilçe başkanı Mehmet Ali Özkan’sa, “Sizlerle bu güzel günde burada bulunmaktan çok mutluyum. İstanbul Kastamonu Gençlik ve Spor Kulübü’nün yapmış olduğu faaliyetlerin gençlerimizin açısından çok önemli olduğu ve bu faaliyetlerin artarak devam etmesi gerekmektedir. Her zaman kulübün yapacağı faaliyetlerde sonuna kadar destekçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Sümeyye Esenyel, kendilerinin de gençlik faaliyetlerinde üniversitelerle birçok ortaklık yaparak gençlere yönelik faaliyetlerde bulunduklarını ve bundan sonra İstanbul Kastamonu Gençlik ve Spor Kulübü için de projelerde her türlü desteği vereceğini belirtti.

AK Parti Fatih İlçe Başkanı Orhan Narin de Fatih bölgesinde yasaklı madde kullanımının çok küçük yaşlara kadar düştüğünü ifade ederek, “Buradaki çocuklarımıza ve gençlerimize bizlerin sahip çıkması gerekiyor. İstanbul Kastamonu Gençlik ve Spor Kulübü burada önemli bir misyonu görev edinmiş bulunmakta. Bizler de elimizden gelen her türlü desteği sağlayarak buradaki çocuklarımızı ve gençlerimizi korumalı ve onları spora yönlendirerek kötü alışkanlıklardan uzak durmaları için tüm gücümüzle çalışmalıyız. Kulübümüzün yeni yönetimine de bu konuda çok iş düşüyor. Kendilerine hayırlı olsun diyor ve başarılar diliyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

İstanbul Kastamonu Gençlik ve Spor Kulübü’nün yeni yönetim kurulu listesi ve görevlendirmeleri ise şöyle:

İlker DİLEK : Başkan
Şenol ÖZDEMİR : Başkan Vekili
Emrah GÜR: Dış İlişkiler ve Ar-Ge
Yaşar ÇELİK : İdari İşler ve Basın Sözcüsü
Sinan ALTIKULAÇ : As Başkan, Amatör Branşlar Sorumlusu
Selçuk BARTINLI : Genel Sekreter
Ümit ŞEN : As Başkan ve Altyapı Sorumlusu
Hakan KARAKUŞ : Mali İşler Sorumlusu
Uğur AYKIN : Sosyal İşler ve TFF İlişkiler
Altan AYGÜN : A Takım Sorumlusu
Necati GÜRSU : Halkla İlişkiler
Ömer GÜLAMOĞLU : Sivil Toplum ve Eğitim
Abdullah ÖZDEMİR : Tesisleşmeden Sorumlu
M. Necil ÜLGEN : As Başkan, Kurumsal İletişim ve Sponsorluk
Selim ÖZDEMİR : Kurumsal İlişkiler

Olağan Genel Kurul Toplantısı Fotoğrafları: