Kastamonu Eğitim Kültür ve Spor Merkezi açıldı

İstanbul Kastamonu Gençlik ve Spor Kulübü ve Kastamonulular Dayanışma Derneği (KAS-DER) Fatih Şubesi işbirliğiyle, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kastamonu Belediyesi ve Fatih Belediyesi’nin katkıları ile bölge halkının hizmetine sunulan Kastamonu Eğitim Kültür ve Spor Merkezi’nin açılışı, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sn. Binali Yıldırım ve değerli protokol katılımcılarıyla birlikte gerçekleştirildi.

Açılışa Yıldırım’ın yanı sıra, AK Parti Fatih Belediye Başkan Adayı Ergün Turan, AK Parti Bakırköy Belediye Başkan Adayı Mehmet Umur, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Rabia İlhan Kalender, Kastamonu Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Sirkecioğlu, Ak Parti Kastamonu Merkez İlçe Başkan Yardımcı Erdal Mustafacıoğlu, AK Parti 26. Dönem eski Milletvekili Murat Demir, Milletvekili eski bakan İsmet Yılmaz, Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan, Kastamonuspor 1966 Başkanı Erkan Özcan, Anadolu Ajansı spor müdürü Ersin Şiyhan, Demirören Haber Ajansı spor müdürü Uğur Demirkırdı, İhlas Haber Ajansı Mustafa Karagöl, Fanatik Gazetesi eski genel yayın yönetmeni Necil Ülgen, televizyon yorumcusu ve köşe yazarı Cem Dizdar, iş adamları, İstanbul Kastamonu Gençlik ve Spor Kulübü yönetim kurulu üyeleri, teknik heyet, sporcular ve sporcu velileri, KAS-DER Fatih Şubesi, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının yönetim kurulu üyeleri ve Kastamonulu hemşehrilerimiz katıldı.

Konuşmasında Eğitim Kültür ve Spor Merkezimizin güzelliğini vurgulayan Binali Yıldırım, “Emeği geçenlere ve katkı sağlayanlara teşekkür ediyorum. Gençler bizim geleceğimiz. Bugün nüfusumuzun %100’ü gençlerden oluşmuyor ama gelecekte %100’ü onlardan oluşacak. Biz de istiyoruz ki bu güzel ülkemizin, dünya şehri İstanbul’umuzu en iyi şekilde gençlerimize teslim edelim, emanet edelim” ifadelerini kullandı.

İstanbul Kastamonu Gençlik ve Spor Kulübü As Başkanımız İlker Dilek yaptığı açıklamada, “Bugün, Türkiye’de, amatör kulüp olarak bir ilke imza atmanın mutluluğunu ve gururunu yaşamaktayız. Öncelikle merkezimizin açılışına katılım gösteren AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım olmak üzere, teşrifleriyle bizi yalnız bırakmayan tüm katılımcılara teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyorum. Bizim buradaki amacımız; bölgede bulunan çocuklarımızı ve gençlerimizi özgüvenleri yüksek, sorumluluk alabilen ve yeteneklerini her alanda olumlu şekilde kullanan, kötü alışkanlıklardan uzak, ahlaki değerleri haiz sporcular olmaları yönünde teşvik etmektir” dedi.

Binali Yıldırım’a günün anlam ve önemine binaen, kulübümüz as başkanı İlker Dilek tarafından Binali Yıldırım beyefendinin isminin yazılı olduğu 37 numaralı İstanbul Kastamonuspor forması takdim edildi. Kurdele kesiminin ardından açılış programı son buldu.