Kastamonu Eğitim Kültür ve Spor Merkezi açılıyor

İstanbul Kastamonu Gençlik ve Spor Kulübü ve Kastamonulular Dayanışma Derneği (KAS-DER) Fatih Şubesi iş birliği, Kastamonu Belediyesi, Fatih Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin de destekleri ile yapımı tamamlanan Kastamonu Eğitim Kültür ve Spor Merkezi’nin resmi açılışı 17 Mart Pazar günü saat 10:30’da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sn. Binali Yıldırım Beyefendi’nin katılımlarıyla gerçekleşecek.

Törende; Fatih Belediye Başkanı, Kastamonu Belediye Başkanı, spor camiasının önde gelen isimleri ve branşlarında başarılı olmuş değerli sporcularımız, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının teşkilat üyeleri, bölge eğitim kurumu yöneticileri ve değerli Kastamonulu hemşehrilerimiz yer alacak.

Kastamonu Eğitim Kültür ve Spor Merkezi’nin amacı, bölgede bulunan çocuklarımızı ve gençlerimizi özgüvenleri yüksek, sorumluluk alabilen ve yeteneklerini her alanda olumlu şekilde kullanan, kötü alışkanlıklardan uzak, ahlaki değerleri haiz sporcular olmaları yönünde teşvik etmektir.

Ayrıca, sportif faaliyetlerle gençlerimizin hayatında farkındalık oluşturmak; doğru hedefler vererek bu hedefler doğrultusunda başarı elde etmeleri için zemin hazırlamak gibi vizyoner hedefler de merkezimizin yapı taşları arasında yer almaktadır.