Yine bir ilk

İstanbul Kastamonu Gençlik ve Spor Kulübü Türkiye’ de yine bir ilke imza atarak uluslararası alanda gençlerimizin geleceğine yön verecek projesini hayata geçirmek için ilk adımı attı.

“SPORTİF GENÇLİK DEĞİŞİM PROJESİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ” İMZALANDI

Bu kapsamda İstanbul Kastamonuspor, University of East London ve Westham United Foundation arasında “Sportif Gençlik Değişim Projesi İşbirliği Protokolü” imzalandı.

Bu sosyal sorumluluk projesi kapsamında, University of East London öğretim görevlisi ve aynı zamanda İngiltere’ nin köklü futbol kulüplerinden biri olan Westham United’ın eğitim direktörü, proje lideri Gerald Raymond Diver İstanbul Kastamonuspor’ un davetlisi olarak çalışma ziyareti için İstanbul’a geldi.

Projenin startını Türkiye’de vermekten ve sosyal statüsü düşük, dar gelirli ailelerin çocuklarının geleceklerine yön verecek ve ülkeler arasında uygulanacak olan “Sportif Gençlik Değişim Projesi” kapsamında Türkiye’ de bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Diver, “Sportif faaliyetler aracılığıyla çocuklarımızın, gençlerimizin bireysel yönlerini geliştirerek, her türlü kötü alışkanlıklardan uzak tutarak iyi sporcular ve vizyoner bireyler olmalarına katkı sağlayacak olan bu projenin bir parçası olmanın heyecanını yaşıyorum.” dedi. Çalışma ziyaretinde Kastamonu Eğitim Kültür ve Spor Merkezinde proje içeriği ve uygulama metodlarıyla ilgili çocuklarla birlikte ebeveynlerini de bilgilendiren Diver, resmi prosedürlerin tamamlanmasıyla birlikte 2020 yılının Şubat ayında projenin ilk adımının uygulanmaya başlanacağını ve ilerleyen süreçte daha geniş kitlelere ulaşarak çok sayıda gence katkı sağlayacaklarını belirtti.

AVRUPA’NIN FARKLI ÜLKELERİNE DE GİDECEĞİZ

İstanbul Kastamonuspor Kulüp Başkanı İlker Dilek de projeye ilişkin yaptığı açıklamada çocukların sporla evrilip, gelişimlerini sürdürmeleri başarının anahtarıdır. Çocukları çok iyi anlıyorum çünkü birebir bu süreçleri yaşayarak, zorlukları aşarak bu güne geldim bizim elimizden tutan kimse yoktu ancak onların elini hiç bırakmayacak bizler varız. Kimisi futbolcu olur sahada kalır, kimisi top toplayıcı olur futbolun içinde olur, bakarsınız birisi fizyoterapist olur, spor hekimi olur; Ama mutlaka hayattan bir şeyler kapabilmeleri lazım. Bütün mesaimizi de çocuk ve gençlik yatırımı üzerine yapıyoruz. Çocuklara ve gençlere yatırım yapmanın, geleceğe yatırım yapmak olduğunu temel ilke olarak benimsedik. İlkemiz doğrultusunda tüm gayretimizle çalışmaya devam edeceğiz. Gençlerimizin geleceğine ışık tutacak yeni fikirlerin ve projelerin hayata geçmesi için çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdüreceğiz. İstanbul Kastamonuspor, University of East London ve Westham United Foundation işbirliğiyle Türkiye’ de ilk defa uygulanacak olan “Sportif Gençlik Değişim Projesi” gençlerimizin gelişimine çok ciddi katkılar sağlayacak. Bu süreç sadece İngiltere ile sınırlı kalmayacak Avrupa’nın farklı ülkelerinde partner spor kulüpleri ile sportif, eğitim ve kültürel faaliyetler kapsamında bu projeyi sürdüreceğiz. Sadece çocuklarımız değil eğiticilerimiz de yeni kazanımlar elde edecek. Bu süreçte çocuklar farklı kültürleri tanıyacak, yabancı dil öğrenecek ve geleceklerini sağlam temeller üzerine inşa edecekler. Sizlere söz veriyoruz bize inanın, destekleyin ve takip edin. İstanbul Kastamonu Gençlik ve Spor Kulübü olarak Türk Gençliğine ve Türkiye Cumhuriyeti’ ne hizmetlerimizi artırarak devam edeceğiz.