HAKKIMIZDA

Kulübümüz, 2007 yılında İlker DİLEK önderliğinde Kastamonu sevdalısı birkaç genç tarafından kurulmuştur. Halen Fatih İlçesi sınırları içerisinde çalışmalarına tüm hızıyla devam etmektedir. Futbol branşında bütün yaş kategorilerinde faaliyetlerini sürdüren kulübümüz, altyapılarda dört antrenörümüz eşliğinde üçyüzelli gencimize hizmet vermektedir.

Özellikle futbol branşında tüm İstanbul’da örnek gösterilen kulübümüz, birçok oyuncusunun profesyonel kulüplerin takibine girmesini sağlamıştır.

Futbol dışında bisiklet, yüzme, badminton ve diğer çeşitli branşlarda da faaliyetlerde bulunan kulübümüz, Fatih İlçesinde bulunan ilkokul ve ortaokul seviyesindeki okullarla iş birliğine giderek daha fazla gencimize hizmet etmek amacıyla sosyal içerikli projelere imza atmaktadır.

Kulübümüz, yüklenmiş olduğu misyon çerçevesinde oluşturduğu katılımcı yönetim tarzıyla belirlemiş olduğu hedeflere emin adımlarla ilerlemektedir.

Bu süreçte çocuklarımızın ve gençlerimizin geçmişini bilen, değerlerine sahip çıkan, geleceğini manevi değerler üzerine inşa eden bir nesil olarak yetişmesi için tüm imkanlarını seferber etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle kulüp yönetimimiz ilk gün ki heyecanla Türk gençliğine hizmetlerini artırarak devam ettirecektir.

MİSYONUMUZ

İstanbul Kastamonu Gençlik ve Spor Kulübü olarak misyonu- muz; gençlerimizi özgüvenleri yüksek, sorumluluk alabilen ve yeteneklerini her alanda olumlu şekilde kullanan, ayrıca kötü alışkanlıklardan uzak, ahlaki değerleri haiz sporcular olmaları yönünde teşvik etmektir.

Sportif faaliyetlerle bu imkanlara sahip olamayan gençlerimize de eşit şekilde spor yapabilecekleri imkanları sunmak ve sporla buluşan gençlerimizin kültürel ve sosyal gelişimlerini sağla- maktır. Bu amaçla, hem aktif sportif faaliyetlerimize hem de sosyal ve kültürel anlamda birçok etkinlik ve proje üzerinde çalışmaktayız.

VİZYONUMUZ

İstanbul Kastamonu Gençlik ve Spor Kulübü’müzün kısa zamanda elde etmiş olduğu başarıları artırarak, kulübümüzü marka haline getirmek; sportif faaliyertlerle gençlerimizin hayatında farkındalık oluşturmak; doğru hedefler vererek bu hedefler doğrultusunda başarı elde etmeleri için zemin hazırla- mak; bilimsel veriler ışığında elde edilmiş antrenman teknikleri- ni uygulayarak ufku açık, spor ahlakını ve kültürünü benimse- miş sporcular yetiştirmek ve ülkemiz spor camiasına kazandırmak, kulübümüzün benimsemiş olduğu ilkeler doğrultusunda nesilden nesile taşınan köklü bir spor kulübü olmak.

BAŞARILARIMIZ

Kulübümüz futbolda, özellikle altyapı kategorilerinde elde ettiği başarılar ile dikkat çekmiş ve burada yetiştirdiği oyuncularla ön planda olmayı başarmıştır.

[stm_icon_list]

  •  2017 – 2018 Sezonu U19 Ligi Lig 3’ncüsü
  •  2017 – 2018 Sezonu U14 Ligi Play-Off Şampiyonu
  •  2017 – 2018 Sezonu U13 Ligi Lig 2’ncisi

[/stm_icon_list]

[stm_carousel image_size=”full” title=”SPONSORLARIMIZ” images=”3941,7320,3942,7324,7322,3938″]