Ergün Turan’dan ziyaret

AK Parti Fatih Belediye Başkan Adayı Ergün Turan, Fatih Ayvansaray’da yer alan ve Şubat ayında bölge halkına hizmet vermeye başlayan Kastamonu Eğitim Kültür ve Spor Merkezi’ne ziyarette bulundu. Ziyarette, AK Parti Fatih İlçe Teşkilatı, İstanbul Kastamonu Gençlik ve Spor Kulübü yönetim kurulu üyeleri, teknik heyet ve sporcuları, KAS-DER Fatih Şubesi yönetimi ve dernek üyeleri ile Kastamonulu hemşerilerimiz yer aldı.

Kastamonu konak mimarisine bire bir uygun şekilde restorasyonu gerçekleşen merkezimizi gezen ve burada gerçekleştirilecek faaliyetler hakkında bilgi alan Fatih Belediye Başkan Adayı Ergün Turan, “Büyük bir iş başarmışsınız. Emeği geçenlere teşekkür ve tebrik ediyorum. Böyle bir evim olsa yaşarım” ifadelerini kullandı.

Kastamonu Eğitim Kültür ve Spor Merkezimizin bahçesinde gerçekleştirilen konuşmasındaysa Turan, Kastamonu’nun Karadeniz’in incisi olduğunu belirterek, “Kastamonu halkı her zaman birbirine sahip çıkmaktadır. Kastamonulular ne taraftan olduğuna bakmaksızın her zaman hemşerilerinin yanında olmuştur. Ben spora gönül veren bir birey olarak burada, ilçemizde yer alan bir Kastamonu spor kulübümüzün ve bir Kastamonu derneğimizin çatısı altında buluştuk. Sizlerle birlikte Fatih’i daha güzel bir ilçe haline getireceğiz” dedi.

İstanbul Kastamonu Gençlik ve Spor Kulübü antrenörü Mehmet Coşğun’un, “Fatih ilçesindeki spor tesisi sayıları yetersiz. Sporcularımıza haftada iki gün yarı sahada idman yaptırmak durumunda kalıyoruz. Bu da biz amatör kulüpleri zor durumda bırakıyor” sorusuna ise Ergün Turan, “Spor kulüpleri olarak size güzel müjdeler vereyim o zaman. Yenikapı’da 108 x 65 iki adet yeni saha çalışmasını Büyükşehir’e başlattık. Üç aya kadar modern sahalarımızı Fatih’e ve siz amatör kulüplerimize kazandıracağız” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Fatih Belediye Başkan Adayı Ergün Turan, günün anısına sporcularımızla hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra, sporcularımıza da çanta hediye ederek Kastamonu Eğitim Kültür ve Spor Merkezi’ne yapmış olduğu ziyaretini tamamladı.