Açıklama

31 Ekim 2019 tarihinde takımımız İstanbul Kastamonu Gençlik ve Spor Kulübü ile Halil Rıfat Paşa Spor Kulübü arasında TFF 1. Amatör Lig 8. Grubu müsabakası oynanmıştır.

Söz konusu karşılaşmanın ilk yarısında futbolcumuz Ahmet TOPRAK, topu alarak takımımız lehine verilen serbest vuruşu kullanmak için yöneldiğinde ilk olarak rakip takım oyuncusu C.G.’nin müdahalesi ile yere düşmüş devamında da yine rakip takım oyuncusu O.Ö’nün kendisine tekme atması sonucu oyuna devam edemeyecek şekilde yaralanmış ve ambulansla hastaneye kaldırılmıştır.

Kulübümüz yöneticilerinin refakat ettiği futbolcumuz Ahmet TOPRAK’a yapılan tetkikler sonucunda bir kaburga kemiğinin kırıldığı, iki kaburga kemiğinin ise çatladığı tespit edilmiştir.

İstanbul Kastamonu Gençlik ve Spor Kulübü olarak belirtmek isteriz ki; önceliğimiz tedavisi devam eden futbolcumuzun tekrar sağlığına kavuşması ve sahalara dönmesidir.

Bunun yanında futbolcumuzun, spor ahlakından yoksun, sporun birleştirici ve faydalı yönlerinden bihaber, kişisel gelişimini tamamlamamış rakip takım oyuncusu O.Ö tarafından maruz kaldığı muamelenin basit bir şiddet olayı olmadığı açıktır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben, sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim” vecizini şiar edinen kulübümüz, spor müsabakalarında şiddetin son bulması, hem kendi sporcularımızın hem de başka kulüp sporcularının bir daha böyle bir şiddet olayı ile zarar görmemesi adına, 06.11.2019 tarihinde O.Ö. hakkında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştur.

Kulübümüzün, hakkında suç duyurusunda bulunulan O.Ö’nün en ağır cezayı alması için sürecin sonuna kadar takipçisi olacağını kamuoyunun bilgisine sunarız.

 

 

                                                           İstanbul Kastamonu Gençlik ve Spor Kulübü adına  

                                                                                        Av. Anıl KAYA