TFF İkinci Lig Beyaz Grup’ta şampiyonluk yarışının içerisindeki Kastamonuspor 1966’nın yeni teknik direktörü Ahmet Yıldırım FANATİK’e konuştu. Play-Off’u düşünmediklerini ve şampiyonluğa inandıklarını söyleyen Yıldırım, “Biz bahaneye değil, çalışmaya hevesliyiz. Kastamonuspor ile de hedefimiz, şampiyonluklar yaşayarak Süper Lig’e çıkmak” dedi.

Kastamonuspor 1966 başında çıktığınız iki karşılaşmada da galibiyet aldınız. Ancak karşılaşmaların ikisi de 1-0 sonuçlandı. Takımın gol ayağı Muharrem Ozan Cengiz’in devam eden bir sakatlığı var. Skorlar hakkında ne düşünüyorsunuz ve M. Ozan Cengiz’in yokluğu takımı nasıl etkiledi?

Kulüple yeni anlaştık. İnegöl maçında sahaya çıkamadık. Sahaya çıktığımız süreyi baz alırsak, iki haftadır takımın başındayım. Gol yollarında eksik var gibi gözüküyor ama, çok pozisyona giren ve üreten ancak sonucunda iki maçta da 1-0, 1-0 biten maçlar oldu bizim için. Gol yollarında bir sıkıntımız yok. Gol pozisyonlarına girmede bir sıkıntımız yok. Gol atma konusunda şanssızlıklar olabiliyor. Çok stresli iki mücadele oynadık. Özellikle Bodrum maçında rakibimizden puan tablosunda uzaklaşmak adına, şampiyonluk yarışına girme adına çok stresli ve baskı altında oynadığımız bir karşılaşmaydı. Burada da 1-0 öne geçip, rakibimizin üzerimize gelmesine ve biz de savunma arkasındaki boşlukları değerlendirelim diye düşündük. Aslında skoru koruma yönünde oldu ancak neticede 3 puanı aldık. 5-0’da bitse, 10-0’da bitse sonuçta 3 puan kazanıyorsunuz. Niğde maçıyla da takımızın kalitesi Hem oyun olarak, hem mücadele olarak hem de pozisyon üretmek anlamında inanılmaz yükseldi. Bloklar arasındaki dengeyi de tam anlamıyla oturttuğumuz için Niğde karşılaşmasında rakibimize pozisyon dahi vermedik.

Bayrampaşa ile deplasmanda karşılaşacaksınız. Rakibiniz düşme hattından kurtulma mücadelesi veriyor Bu karşılaşmanın nasıl geçeceğini düşünüyorsunuz?

Deplasmanda oynuyoruz. Çünkü Ankara Demir ile mücadele içerisindeler. Onlar için üzerlerinde daha fazla baskı olan, bizim için ise daha rahat oynayacağımız bir mücadele olacak. Şampiyonluk yarışının içerisinde yar alıyoruz ve bu iddiamızı sürdürmek adına 3 puanı almak istiyoruz. Oyun olarak ta mücadele olarak ta son iki mücadelede iyiydik. Bu karşılaşmada da bunun üzerine koyarak ve bunu da skora yansıtarak deplasmandan gülerek ayrılan taraf biz olmak istiyoruz.

HABERİN TAMAMI İÇİN:
FANATİK ÖZEL: AHMET YILDIRIM “HEDEFİMİZ SÜPER LİG”